SEU:n väki toimitti kirja- ja lehtilahjoituksia sairaalapotilaille

Keräsimme Suomen Energia-Urakoinnin (SEU) Helsingin toimipisteessä kirja- ja lehtilahjoituksia Meilahden Kolmiosairaalan potilaille. Kyseessä oli osana KSS Energian 50 x Hyvää työtä -kampanjaa toteutettu hyvä työ.

SEU:n väki keräsi loppuvuodesta kirja- ja lehtilahjoituksia Meilahden Kolmiosairaalan potilaille. Tempaus toteutettiin osana KSS Energian 50 x Hyvää työtä -kampanjaa.

Tavoitteenamme oli ilahduttaa ja tarjota mielekästä tekemistä sairaalassa aikaa viettäville ja heidän läheisilleen. Kuten jokainen ymmärtää, aika sairaalassa voi käydä pitkäksi. Usein mielikin kaipaa muuta ajateltavaa.

Kirja- ja lehtilahjoitukset toimitettiin tänään maanantaina perille OLKA-toiminnan kautta. OLKA tarjoaa koordinoitua järjestö- ja vapaaehtoistoimintaa sairaaloissa ympäri Suomen.

Lahjoituksia keräykseen toivat useat SEU:n toimipisteellä työskentelevät. SEU on KSS Energia -konserniin kuuluva urakointiyhtiö, joka toimii pääkaupunkiseudulla ja Lahdessa.

50 x Hyvää työtä

Tutustu myös muihin henkilöstömme toteuttamiin Hyvää työtä -tempauksiin.

Katso lisää

1.1.64